Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

Organizacja Marszu została zainspirowana obchodzonym w dniu 5 maja Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych i Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Planujemy wprowadzić Marsz i obchody jako wydarzenie cykliczne w Oławie oraz powiecie oławskim.

- Prowadząc największą organizację pozarządową w powiecie oławskim dającą wsparcie osobom niepełnosprawnym czujemy się w obowiązku organizacji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Chcemy pokazać naszych podopiecznych, osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które żyją pośród nas. Czasami ich niepełnosprawność jest widoczna, czasami nie. Ważne żeby wśród społeczeństwa budować świadomość na temat nie tylko choroby ale potrzeby szacunku, miłości, godności. Bardzo mocno liczymy na Państwa udział – mówi prezes Wiesława Pohoriło.

Informacje organizacyjne:

  1. Zbiórka na Placu Zamkowym w parku przed LO o godz.9.45
  2. Marsz rusza o godz. 10.00 ulicami: Krótka, Kościuszki, Browarniana, Brzeska, Rynek
  3. W Rynku na zakończenie Marszu będzie scena, na której władze miasta i powiatu, instytucje powiedzą jakie działania są kierowane do takich osób w Oławie a osoby niepełnosprawne zaprezentują swoje wyroby ( będzie możliwość zakupu), swój talent poprzez prezentacje artystyczne. 
  4. Gastronomia:  kiełbaski z grilla z pieczywem (rozdawane uczestnikom), ciasto i napoje będą sprzedawane
  5. Kolorystyka marszu: kolor pomarańczowy
  6. Na miejscu zbiórki będą rozdawane okolicznościowe balony, chorągiewki, przypinki.
  7. Marsz jest "na wesoło". Organizatorzy zachęcają do zabrania akcesoriów muzycznych, przygotowania własnych haseł poparcia.

 

 

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka