Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Cytobus w Jelczu-Laskowicach

30 lipca (sobota) przy Centrum Sportu i Rekreacji ul. Oławska 46 w Jelczu-Laskowicach o godzinie 9:00 stanie Cytobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne nowotworów szyjki macicy

Przebadać mogą się Panie w wieku od 25-59 lat. które w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z profilaktycznej cytologii w ramach NFZ. Cytologię będzie wykonywała wyspecjalizowana położna.

 Cytobus czyli mobilny gabinet ginekologiczny wyposażony w nowoczesny sprzęt został zakupiony z dotacji otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach projektu doposażyliśmy również szpitale o nowe sprzęty medyczne do pogłębionej diagnostyki.

W Cytobusie możliwe będzie wykonywanie badań w kierunku wykrywania raka szyjki macicy na całym Dolnego Śląska. Kobiety będą mogły wykonać w nim badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy – bez skierowania i bez kolejki.

W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, aby pacjentka mogła się przygotować do badania.

Badania cytologiczne w cytobusie i ich ocena to pierwszy etap diagnostyki. Jeśli kobieta otrzyma nieprawidłowy wynik cytologii, będzie kierowana na dalsze badania diagnostyczne. Każda z pań z nieprawidłowym wynikiem będzie szybko zdiagnozowana i leczona.

Ze względów organizacyjnych wszystkie chętnie do udziału w programie Panie prosimy o rejestrację telefoniczną na specjalną  infolinie Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii 71-36-89-647  od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00

  • plakat cytobusu

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka