Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Pokaz ratowniczy "Bezpiecznie nad wodą"

Zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą poświęcony był pokaz ratowniczy zorganizowany 18 czerwca nad „pierwszym stawem” przez Komendę Powiatową PSP w Oławie oraz Gminę Jelcz-Laskowice

Na pokaz zaproszono dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Jelcza-Laskowic i Oławy. To im przez najbliższe tygodnie najbardziej przyda się wiedza o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą.

 Scenariusz przewidywał dwa incydenty. Pierwszym było zderzenie kajaka z rowerem wodnym, wskutek czego dwie osoby wpadły do wody i wymagały pomocy. Drugie zdarzenie to wybuch pożaru na łodzi i poparzenie pasażera.  

Istotnym elementem spotkania była prelekcja o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, którą wygłosił zastępca komendanta PSP w Oławie, Krzysztof Gielsa. Natomiast instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadził strażak z oławskiej JRG Wojciech Stachowiak.

Burmistrz Bogdan Szczęśniak podziękował ratownikom za przeprowadzony pokaz, uczniom i wychowawcom za przybycie, życząc jednocześnie wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Imię
Treść

Stopka