Logo Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice

Oficjalne przekazanie autobusów elektrycznych i stacji ładowania w Jelczu-Laskowicach

Na terenie bazy PKS przy ul. Techników w Jelczu-Laskowicach odbyło się oficjalne przekazanie autobusów elektrycznych marki Karsan oraz infrastruktury do ich ładowania. To kolejny krok w kierunku rozwoju nowoczesnego i przyjaznego środowisku transportu publicznego w naszym regionie.

W wydarzeniu uczestniczyli:

Michał Wolski – Zastępca Burmistrza Jelcza-Laskowic,
Krzysztof Mazurek – Prezes Oławskich Przewozów Gminno-Powiatowych,
Erwin Monastyrski – Prezes Zarządu PKS Oława.
Choć autobusy elektryczne już od pewnego czasu obsługują połączenia na terenie powiatu oławskiego i gmin partnerskich, dotychczas były ładowane w bazie PKS w Oławie. Uruchomienie stacji ładowania przy ul. Techników pozwoli na ich obsługę bezpośrednio w Jelczu-Laskowicach. Od najbliższego poniedziałku pojazdy będą mogły korzystać z nowej infrastruktury na miejscu.

Zakup autobusów elektrycznych oraz budowa stacji ładowania zostały zrealizowane dzięki wsparciu środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. W realizację przedsięwzięcia zaangażowane były również samorządy współtworzące system transportu publicznego, w tym Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice.

Nowa infrastruktura stanowi ważny element rozwoju transportu zbiorowego, zwiększając możliwości obsługi nowoczesnej floty autobusowej oraz wspierając działania na rzecz ograniczania emisji i poprawy jakości komunikacji publicznej dla mieszkańców regionu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności