Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Oddaj swój głos w konkursie "Lwy Jelczańsko-Laskowickie"

Poznaj kandydatów przed głosowaniem

Kategoria Edukacja

Iwona Bernat - to kobieta, którą wypełnia energia i temperament. Założycielka szkolnego klubu Wolontariatu „Jesteśmy”, który rozrósł się do Centrum Wolontariatu „Zielony Parasol” – znanego wszystkim w Jelczu-Laskowicach. Do niego zlatują ważki i motyle, czyli wolontariusze i osoby niepełnosprawne. Gości tam zawsze uśmiech, przekraczane są bariery oraz każdy może znaleźć pod nim schronienie.

Katarzyna Stala-Kondrakiewicz - anglistka, opiekunka samorządu szkolnego, koordynatorka szkolnych projektów międzynarodowych i olimpiad kreatywności. Od 3 lat prowadzi jedyny w Polsce projekt w klasie patronackiej firmy TOYOTA. A do tego wszystkiego zaraża młodzież swoją osobistą pasją, czyli bieganiem, o czym świadczy organizowany przez Zespół Szkół już od 5 lat „Bieg Kasprowicza”. 

Ireneusz Stachnio - wieloletni radny, obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach. Jako nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach dał się poznać jako inicjator wielu akcji humanitarnych, patriotycznych i proekologicznych. Angażuje uczniów w pomoc dla dzieci z Afryki, Afganistanu i Ukrainy. Podtrzymuje pamięć o polskich bohaterach II wojny światowej. Bierze czynny udział z uczniami w akacjach proekologicznych.

 

Kategoria Kultura

Wojciech Połomski - Od ponad 20 lat propaguje historię Jelczańskich Zakładów Samochodowych, autor 10 publikacji książkowych oraz artykułów prasowych publikowanych w prasie lokalnej i branżowej. Jeden z uczestników projektu „Jelczańskie Historie”, realizowanego w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.

Elżbieta Czech - Instruktorka zajęć malarstwa i rysunku, komisarz Ogólnopolskiego Pleneru malarskiego „Chwałowickie Impresje”, współautorka EkoMuralu w Chwałowicach oraz multimedialnej wystawy prezentowanej w izbie historii marki Jelcz. Kreatywna, inspirująca i otwarta na wciąż nowe wyzwania jakie stają przed nią na drodze zawodowego rozwoju.

Małgorzata Rzempołuch - Założycielka i dyrygentka chóru dziecięcego „Cannozetta” oraz chóru „Viva la musica”. Inicjatorka współpracy partnerskiej z miastem Gudensberg w Niemczech. Zespoły prowadzone przez nią wielokrotnie występowały na koncertach i warsztatach w miastach partnerskich Jelcza-Laskowic.

 

Kategoria Biznes

Piekarnia Hert - Początkowo była to niewielka firma rodzinna, która prowadziła sprzedaż swoich produktów na niewielką skalę. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło się rozwijać. Właściciele zaczęli inwestować, otwierać nowe punkty firmowe, udoskonalać linię produkcyjną oraz powiększać flotę samochodów dostawczych. W 2013 roku stali się współwłaścicielami cukierni Krzemiński i rozszerzyli znacznie produkcję cukierniczą.

Barbara Kaźmierkiewicz - O pani Basi krążą w Jelczu-Laskowicach legendy. Od kilku dekad prowadzi swój sklepik, gdzie oprócz zakupów otrzymuje się uśmiech i dobre słowo. Dla wielu osób wspomnienia zakupów w sklepie pani Basi to element dzieciństwa. Wrażliwa i wyczulona na potrzeby swoich klientów, szczególnie osób starszych i dotkniętych samotnością.

Małgorzata Mirecka Kubas - Założycielka i szefowa Multiagencji, która powstała w 2009 roku- agent nieruchomości, agent ubezpieczeniowy, od kilku lat właścicielka hostelu, zakładu mechaniki pojazdowej, pomocy drogowej oraz salonu kosmetycznego. Małgorzata Mirecka-Kubas obsypywana jest certyfikatami, dyplomami i wyróżnieniami. Pani Mirecka-Kubas zawsze znajduje czas dla innych, z chęcią wspiera różnorodne akcje charytatywne oraz włącza się w działania pro społeczne dla lokalnej społeczności.

 

Kategoria Sport

Przemysław Walków - Jako Kick Bokser osiągał znaczące sukcesy sportowe: zdobył tytuł zawodowego mistrza Polski i zawodowego mistrza interkontynentalnego. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Ale jego największą cechą jest to że swoją pasją potrafi zarażać innych. Założył i prowadzi klub sportowy Fighter Jelcz-Laskowice, otwarty na wszystkie kategorie wiekowe: dzieci, młodzież, seniorów oraz kobiety. Jego wychowankowie zajmują najwyższe lokaty na mistrzostwach Polski w Kick Boksingu.

Magdalena Cycak - Może być wzorem do naśladowania dla wszystkich sportowców, a szczególnie tych borykających się ze swoją niepełnosprawnością. Jest jedyną w Polsce reprezentantką parajeździectwa z tak wysoką niepełnosprawnością. Od ponad 20 lat startuje w tej dyscyplinie, a od 2010 r. jest zawodniczką Kadry Narodowej, w ciągu tych 12 lat co roku stawała na podium jako mistrzyni bądź wicemistrzyni Polski, a w 2021 r. zdobyła kwalifikacje do startu na Paraolimpiadzie w Tokio.

Tomasz Zając - 21-latek, niepełnosprawny sztangista, któremu sport odmienił życie. Tomek jest zawodnikiem klubu „Start Wrocław” oraz kadry narodowej podnoszenia ciężarów na leżąco. Trenuje od 6 lat, ma na swoim koncie kilka tytułów mistrza Polski, złoto w Pucharze Europy i inne sukcesy. Jego drugą pasją są samochody ciężarowe. Marzy o uzyskaniu prawa jazdy na tiry. Gdyby to się udało, byłby pierwszym w Polsce i w Europie człowiekiem z niedoborem wzrostu, który prowadziłby ciężarówkę o ładowności ponad 40 ton.

 

Kategoria Młody Talent

Latika Opalińska - Latika Opalińska - 9-latka najmłodsza w historii jeżdżąca na motocyklu PIT LADIES, W 2021 druga Wicemistrzyni Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Pitbike SM. Obecnie liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Pitbike SM i jedna z najszybszych kobiet w Polsce na motocyklu do pojemności 160cm. 

Amelia Jakób - Amelia jest laureatką licznych festiwali wokalnych, w tym międzynarodowych, w których reprezentowała miasto i gminę Jelcz-Laskowice. We wrześniu zaśpiewa na PGE Narodowym, tym samym zapisze się w historii stadionu jako najmłodsza wokalistka. Uczestniczka piątej edycji The Voice of Kids. 

Mateusz Pawłowski – 16-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, uczeń XIII LO we Wrocławiu. Wyróżnia się znakomitymi wynikami w nauce. Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” oraz projektu „Kierunek dorosłość”-zwolnieni z teorii. Jego mocne strony to kreatywność, pracowitość oraz rzetelność.

 

Kategoria Sołectwa

Koło Gospodyń Wiejskich w Wójcicach działa od ponad dwóch lat. Zrzesza ponad 40 pań i jednego pana. Między najstarszą, a najmłodszą członkinią jest ponad pół wieku różnicy. W działania koła angażują się również seniorzy, młodzież oraz dzieci. Panie zarażają swoją charyzmą i energią oraz pozytywnym myśleniem całą miejscowość. U nich nie ma czasu na nudę.

Wielopokoleniowe Centrum Rozwoju jest prężnie funkcjonującym ośrodkiem kultury, sportu i miejscem spotkań, dzięki niemu mieszkańcy Miłocic i okolicznych wsi mieli okazję: brać udział w warsztatach filmowych, wytwarzać naturalne kosmetyki i środki czystości, malować na ceramice, szyć na maszynach, poznawać techniki makramy, grać na bębnach, tworzyć roboty z klocków LEGO czy brać udział w warsztatach ekologicznych.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i integracji Chwałowic powstało w 2009 roku i od tego czasu aktywnie wspiera lokalną społeczność w integracji, działaniach proekologicznych oraz inicjatywach społecznych. Organizacja obecnie zrzesza 100 aktywnych członków. Stowarzyszenie aktywizuje społeczność między innymi poprzez działania sportowe, kulinarne, ekologiczne, kulturalne oraz wolontariackie. Członkowie Stowarzyszenia starają się też pomagać najbardziej potrzebującym, angażując się w różnorodne akcje charytatywne.

 

Kategoria stowarzyszenia i fundacje

Centrum Wolontariatu “Zielony Parasol” - powstało w 2013 roku, z inicjatywy Iwony Bernat, w środowisku osób chcących działać na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Centrum udziela wsparcia takim osobom w integracji społecznej i w rehabilitacji. Regularnie organizuje warsztaty z elementami arteterapii choreoterapii, dramaterapii, a także psychomotoryki. W 2016 roku zdobyli tytuł Dolnośląskiej Grupy Wolontariackiej Roku.

Lokalna Grupa Zawiadowców Historii - skupia się na ocaleniu pamięci miejsc i osób, które są ważne dla historii ziemi laskowickiej. W 2020 roku postawili pomnik poświęcony więźniom obozu pracy AL Fünfteichen który istniał w Miłoszycach. Za to upamiętnienie zostali odznaczeni nagrodą Honorową Instytutu Pamięci Narodowej "Świadek Historii". Są organizatorami spotkań na Jelczańskiej Wyspie gdzie znajdują się ruiny książęcego zamku. Z ich inicjatywy postawiono tablicę informacyjną o zamku. Współtworzą Cyfrowe Archiwum Jelcza-Laskowic.

INICJATYWA 2.0 - stowarzyszenie ma na swoim koncie szereg działań społecznych takich jak projekt „Kupuj lokalnie” i „odłóż telefon- przejdź bezpiecznie”. Codziennie organizują zaopatrzenie do lodówki społecznej. Organizowali pomoc dla uchodźców z Ukrainy, wspierają remont biblioteki w Miłocicach, gdzie powstaną mieszkania dla uchodźców. Zaangażowani byli w akcję protestacyjna przeciw przebiegowi przez gminę Jelcz-laskowice Kolei Dużych Prędkości poprzez przygotowanie multimedialnej wizualizacji przebiegu wariantu 52.

 

Kategoria Człowiek Jelcza-Laskowic:

Kamila Ciastek-Majtytka - Położnictwo jest jej życiową pasją. Wszechstronne wykształcenie i bogate doświadczenie - niekwestionowanymi atutami. Prowadziła ok. 200 domowych porodów, angażowała się w pomoc rodzicom po stracie dziecka, pomagała ciężarnym Ukrainkom, które uciekły przed wojną. Jest wiceprezeską Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych i laureatką Anioła Fundacji Rodzić po Ludzku 2020. Prywatnie mamą 3 dzieci i spełnioną żoną.

Jacek Mikołajczyk - Jest znanym społecznikiem, zaangażowanym w działania mające na celu podkreślenie walorów turystycznych ziemi laskowickiej. Organizator kilkunastu rajdów rowerowych realizowanych po okolicy Jelcza-Laskowic. Do jego największych osiągnięć należy wypromowanie Dębu Słowianina, który zwyciężył w organizowanym przez Klub Gaja konkursie - „Drzewo Roku 2014”. Honorowy krwiodawca wyróżniony najwyższymi odznaczeniami Polskiego Czerwonego Krzyża. Prezes miejscowych struktur Ligi Obrony Kraju oraz sekretarz Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz-Laskowice.

Martyna Jurczyńska - Działaczka harcerska, wolontariuszka WOŚP oraz Szlachetnej Paczki. Jako 16-latka założyła i prowadziła drużynę harcerską w Jelczu-Laskowicach, przez którą przewinęło się ponad 200 dzieci. Harcerze uczestniczyli w uroczystościach miejskich, kościelnych i państwowych, m.in. przekazywali Światło Pokoju. Jako wolonatriuszka współtworzyła szereg imprez charytatywnych, takich jak koncert Tosiaexpress, Klubowo dla Oliwiera, Hip-Hopowo dla Krzysia. Prowadzi firmę zajmującą się animacjami dla dzieci, współpracowała z klubem środowiskowym Kuźnia i pomagała w organizacji memoriałów Barbary Szlachetki.

 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Przygotowaliśmy wyróżnienie w postaci nagrody publiczności. W związku z tym można oddać jeden głos na osobę zgłoszoną, która nie dostała się do drugiego etapu. 

 

 

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka