Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Nagroda kulturalna

Rada Miejska w Jelczu-Laskowicach przyjęła uchwałę o nagrodach finansowych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagroda przyznawana jest za dokonania twórcze w filmie, fotografii, muzyce, plastyce, tańcu, teatrze, literaturze, za prowadzenie edukacji kulturalnej, inicjowanie znaczących wydarzeń kulturalnych, ochronę dziedzictwa kulturowego, a także dla utalentowanych dzieci i młodzieży do lat 18., biorących udział w życiu kulturalnym Gminy.

Nagroda może byc przyznana za całokształt działalności lub za osiagnięcia w roku poprzedzającym rok jej przyznania. Adresatami są osoby fizyczne lub prawne z siedzibą lub miejscem zamieszkania w gminie Jelcz-Laskowice. Burmistrz przyznaje ją z inicjatywy własnej lub na wniosek instytucji kultury, szkół artystycznych, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń zawodowych, twórczych i społeczno-kulturalnych, co najmniej 5 radnych lub co najmniej 5 osób ze środowiska twórczego. 

Szczegóły w treści uchwały poniżej. Publikujemy także komplet dokumentów, potrzebnych przy składaniu wniosku o nagrodę.

Pierwszą lauretką Nagrody Kulturalnej była w marcu 2024 roku Amelka Jakób, wokalistka, uczestniczka programu telewizyjnego "The Voice Kids".  

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka