Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Deklaracje do CEEB

Burmistrz Jelcza-Laskowic informuje, że 30 czerwca 2022 roku minął ustawowy termin, do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składają deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy.

Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:

· dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,

· dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - 14 dni od uruchomienia,

· dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.

To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB. Deklarację można złożyć drogą elektroniczną, bez wychodzenia z domu, na stronie ceeb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Jelcz-Laskowice, ul. Witosa 24 (wniosek dostępny w siedzibie Urzędu oraz na stronie: https://www.um.jelcz-laskowice.finn.pl/bipkod/27321170).

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to jeden z elementów tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który powstaje w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".

 

Zastępca Burmistrza

Marek Szponar

 

Więcej informacji na stronie GUNB:

https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka