Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Omawiano prace nad cyklostradą

W dniu 2.12.2022 r. odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice spotkanie poświęcone omówieniu prac nad droga rowerową, zwaną Dolnośląską Cyklostradą przebiegającą przez gminę Czernica, gminę Jelcz-Laskowice, gminę wiejską Oława i miasto Oława.

Omawiano sposób rozpoczęcia projektowania i finansowania tej inwestycji. Ustalono, że w pierwszej kolejności zostanie zlecone wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego. Dokumentacja ta pozwoli na aplikowanie o fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021 – 2027. Ze względu na to, że większa część tras prowadzona jest wzdłuż dróg wojewódzkich, niezbędnym jest właczenie się w proces projektowania i realizacji Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Omawiano również możliwość realizacji niezbędnej inwestycji, jaką jest remont drogi wojewódzkiej 455 z Jelcza-Laskowic w kierunku Oławy. Powyższe ustalenia przekazane będą zarządowi województwa dolnośląskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: zastępca burmistrza Jelcza-Laskowic Romuald Piórko, sekretarz miasta i gminy Jelcz-Laskowice Dariusz Koprowski, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, wójt gminy Oława Artur Piotrowski, przedstawicielka gminy Czernica, Piotr Nowicki oraz Łukasz Szewczak z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  • spotkanie ws. cyklostrady

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka