Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Program "Dostępne mieszkanie"

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza do skorzystania z programu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w zakresie dostępności mieszkania. „Dostępne mieszkanie” jest jednym z modułów programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”. Jest to program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające ich w codziennym funkcjonowaniu.

Osoba z niepełnosprawnością może uzyskać dofinansowanie do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem. Wysokość dofinansowania zależna jest od lokalizacji, w której nabywane jest mieszkanie i stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego, np. w przypadku mieszkania znajdującego się w Łodzi maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 76 943 zł.

Więcej informacji: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/dostepne-mieszkanie/

 

  • ulotka "Dostępne mieszkanie"

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Kontakt

Stopka