Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

Miejski Park Sportu i Rekreacji

Rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu budowy Miejskiego Parku Sportu i Rekreacji zwanego potocznie „Parkiem Europejskim”.

Będzie to największy tego typu park w powiecie oławskim. Do tej pory został w tym miejscu zrealizowany plac zabaw, boisko do piłki plażowej oraz skatepark z ciągiem pieszo-rowerowym  i oświetleniem od ul. Oławskiej w kierunku miejskiego basenu oraz monitoringiem części parku. Ze względu na wielkość inwestycji realizacja została zaprojektowana i podzielona na etapy (realizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem), które mogą funkcjonować oddzielnie.

Kolejnym, który już się realizuje jest projekt z Budżetu Obywatelskiego na 2018r. tj. siłownia plenerowa, street workout, bardzo rozbudowany plac zabaw oraz strefa relaksu. Dla połączenia z dalszymi etapami rozpoczęto budowę ścieżek wraz z małą architekturą i zielenią zgodnie już z zaprezentowaną koncepcją. Zakończenie inwestycji ma być gwiazdkowym prezentem dla mieszkańców bo planowane jest na grudzień 2018r. 

Kolejnym etapem, który rozpocznie się już w tym roku jest budowa górki saneczkowej z platformą widokową na park, trasą spacerową łączącą ścieżkę z platformą dla osób niepełnosprawnych  i rodziców z wózkami, widownią wkomponowaną w górę, naprzeciwko której stanie scena plenerowa oraz bezpieczną bardzo długą zjeżdżalnią. Górka ma jednocześnie służyć za naturalną widownię w czasie corocznych koncertów z okazji Dni Jelcza-Laskowic. Jednocześnie wzdłuż ul. Żurawiej rozpocznie się budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz parkingu, dla mieszkańców i osób chcących skorzystać z parku miejskiego.

Etapem przedostatnim jest zagospodarowanie centrum parku wraz z pozostałymi ciągami pieszymi i pieszo-rowerowymi, oraz budowa „małego rynku”, na którym będą realizowane mniejsze wydarzenia w tym zloty food trucków. Ostatnim etapem będzie budowa kompleksu sportowego, z pomieszczeniami szatni, toalet publicznych oraz usług towarzyszących, W te sztuczne wzniesienia będzie również wkomponowana ścianka wspinaczkowa oraz trybuny służące widowni oglądającej rozgrywki na projektowanym boisku wielofunkcyjnym wraz z polami gier ulicznych oraz boiskiem do tenisa.

Dla bezpieczeństwa korzystających z parku cały park będzie wyposażony w oświetlenie parkowe oraz system monitoringu obejmujący 100% powierzchni parku. Ten projekt to efekt wielu miesięcy prac i analiz aby zaprojektować przestrzeń naszego miasta, która ma służyć wszystkim mieszkańcom, tym „małym”  i „dużym”.

 

Burmistrz Jelcza-Laskowic

Bogdan Szczęśniak

 

 

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Imię
Treść

Stopka