Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Menu

Treść

DWA ŚWIATYorganizowane są przezMiejsko-Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach i Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice przy współudziale Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach  i Jelcz Sp. z.o.o.

A wszystko to pod patronatem burmistrza Jelcza-Laskowic Bogdana Szczęśniaka w Jelczu-Laskowicach.

 

To nie są ćwiczenia! Nie wierzysz? Przyjdź i przekonaj się, że pasja łączy.

18 maja 2019 Jelcz-Laskowice ul. Oławska 46

 

Najważniejszym celem „Dwóch Światów” jest jednak to, że całe przedsięwzięcie ma charakter charytatywny.Podczas imprezy wolontariusze z „Zielonego Parasola” będą zbierać pieniądze do puszek, a cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznej Fundacji „Po Prostu Razem” – Doroty Aranin. Oprócz tego, na Facebooku przeprowadzone zostaną licytacje, gdzie do wygrania będą atrakcyjne nagrody: Toyota na weekend, sesje zdjęciowe, sprzęty AGD, sprzęty RTV i wiele więcej.

 

Pamiętajmy – dobro wraca ze zdwojoną siłą!

 

Zlot pojazdów marki Jelcz

Autobusy, samochody ciężarowe, pożarnicze, specjalne i wojskowe „Jelcz”- to m.in. dzięki istnieniu tej marki dziś jesteśmy miastem. Przyszedł czas, by przypomnieć o historii polskiej motoryzacji w wadze najcięższej, a także przybliżyć współczesne pojazdy marki „Jelcz”, służące w Wojsku Polskim. Pojazdy to jednak nie jedyne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Oprócz historycznych i współczesnych pojazdów, zaplanowaliśmy spotkania z ludźmi związanymi z marką, konkursy wiedzy o fabryce, przejazd zabytkowym autobusem oraz zwiedzanie Izby Pamięci Marki Jelcz.Osobą odpowiedzialną za organizację tej części zlotu jest Wojciech Połomski- autor cyklu książek o pojazdach samochodowych marki „Jelcz”.

Informacje:

https://www.facebook.com/events/353836028572932/

http://historiajzs.blogspot.com/p/blog-page_4.html

 

Noc Muzeów

Miejsko-Gminne Centrum Kultury organizuje I edycję Nocy Muzeów w Jelczu-Laskowicach. Naszą ideą jest uzmysłowienie mieszkańcom, że w naszym mieście istnieje wartościowa Izba Muzealna Marki Jelcz. Przybliża ona historię słynnych w całym kraju Jelczańskich Zakładów Samochodowych, począwszy od powstania JZS, po czasy współczesne Spółki Jelcz Sp. z o.o. Muzeum będzie otwarte od godziny 19.00 do północy. Program przewiduje min. trzy kursy „Muzycznych Jelczy”, konkurs kulinarny na placek bakaliowy według przepisu z Jelczańskiej Książki Kucharskiej, stanowisko badawcze „Pamiętam Przemysł” - zbiórka wspomnień o Jelczańskich Zakładach Samochodowych. Materiały zbiera Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza dla Centrum Historii Zajezdnia. Za organizację Nocy Muzeów w Jelczu-Laskowicach jest odpowiedzialna Dyrektor MGCK Dorota Miś-Hanys.

 

Informacje:

www.mgck-jl.pl

wstecz

Kontakt

Sekretariat
 71/ 381 - 71 - 00
 71/ 381 - 71 - 22
 71/ 381 - 71 - 45
fax. 71/ 381 - 71 – 11
um.sekretariat@jelcz-laskowice.pl

Imię
Treść

Stopka